Ludzie tańca

Zdjęcie: Elżbieta Czajkowska-Kłos

Fot. Sebastian Ćwikła.

Wersja do druku

Udostępnij

Elżbieta Czajkowska-Kłos − tancerka Bałtyckiego Teatru Tańca oraz zastępca dyrektora w sezonie 2015/16 (wspólnie z Filipem Michalakiem).

 

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Po ukończeniu nauki wyjechała na stypendium do Francji, gdzie doskonaliła swoje umiejętności w Ballet des Jeunes d’Europe u Jeana Charlesa Gila. Od roku 2000 pracuje w Operze Bałtyckiej, początkowo jako koryfej, a od stycznia 2008 jako solistka Bałtyckiego Teatru Tańca.

Na scenie Opery występowała w spektaklach Izadory Weiss  …z nieba, Giselle w choreografii Romana Komassy oraz w spektaklach Sławomira Gidla Edith  (jako Edith Romantyczna) i w widowisku baletowym Fantazja polska (jako Śmierć).

Obecnie występuje w spektaklach Out, Romeo i Julia, Windows, Sen nocy letniej, Śmierć i dziewczyna, Body Master, Burza Izadory Weiss, Sen i Tamashi Wojciecha Misiuro, Chopinart+ Emila Wesołowskiego, Kopciuszek Eugenio Scigliano, No More Play, Falling Angels Jiříego Kyliána oraz Clash Patricka Delcroix.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close