Ludzie tańca

Zdjęcie: Emilia Stachurska

Fot. Justyna Mielniczuk.

Wersja do druku

Udostępnij

Emilia Stachurska – solistka Polskiego Baletu Narodowego. Absolwentka Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza w Warszawie. W 2003 roku zdobyła III Nagroda XIII Ogólnopolskiego Konkurs Tańca w kategorii starszej dziewcząt w Gdańsku, w 2005 otrzymała I nagrodę na tym samym gdańskim konkursie oraz tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce w Szczecinie. Po ukończeniu szkoły została zaangażowana do zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Warszawie (obecnie Polski Balet Narodowy). W 2010 roku awansowała na stanowisko koryfejki, w 2014 – solistki.

W swoim repertuarze ma liczne partie w baletach klasycznych i współczesnych: Wróżka Złota i Czerwony Kapturek w Śpiącej królewnie, Aria 2. w In Light and Shadow Krzysztofa Pastora, Serafin Współczesny w Sześciu skrzydłach aniołów Jacka Przybyłowicza, Duet 1. w Century Rolls Ashleya Page’a, Hermia w Śnie nocy letniej, Wróżka Jesieni w Kopciuszku, Przyjaciółka Julii w Romeo i Julii, Duet 4. w Adagio & Scherzo Krzysztofa Pastora, Piccilia, przyjaciółka Kitri i jedna z czterech driad w Don Kichocie. Wykonywała także partie w baletach stworzonych w ramach warsztatów choreograficznych „Kreacje”: Donna i W poszukiwaniu kolorów Jacka Tyskiego, Ganz Anders i Black Hole Lachlana Phillipsa oraz Murmuration Viktora Banki.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close