Ludzie tańca

Zdjęcie: Filip Michalak

Fot. Sebastian Ćwikła.

Wersja do druku

Udostępnij

Filip Michalak − tancerz Bałtyckiego Teatru Tańca i zastępca dyrektora w sezonie 2015/2016.

 

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Po ukończeniu nauki rozpoczął pracę w Operze Nova w Bydgoszczy, a w roku 1999 przeniósł się do Opery Bałtyckiej, gdzie debiutował partią Merkucja w spektaklu Romeo i Julia Prokofiewa.

Od roku 2006 jest solistą zespołu baletowego Opery Bałtyckiego, a następnie Bałtyckiego Teatru Tańca. Na scenie Opery występował m.in. w …z niebaPiotrusiu i WilkuDon KichocieGiselleDziadku do orzechów4&4.

Obecnie występuje w spektaklach Romeo i JuliaŚwięto wiosnyCzekając na…WindowsOutCool Fire, Sen nocy letniejŚmierć i dziewczynaLight, Body MasterBurza, Fedra Izadory Weiss, SenTamashi Wojciecha Misiuro, Chopinart+ Emila Wesołowskiego, Kopciuszek Eugenio Scigliano, No More Play, Sarabande Jiříego Kyliána, Clash Patricka Delcroix.

 

Laureat Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2012.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close