Ludzie tańca

Zdjęcie: Grzegorz Welizarowicz

Wersja do druku

Udostępnij

Grzegorz Welizarowicz − gitarzysta basowy, bębniarz, aktor, anglista. Twórca muzyki do spektakli teatrów tańca m.in. Eden Teatru Dada von Bzdülöw i Kwadrat. Wersja 6. Teatru Okazjonalnego (obecnie: Sopocki Teatr Tańca). W latach 1993–1998 współtworzy zespół EGO. W latach 1998-1999 współpracuje z zespołem Croffessima. Od 1994 muzyk i twórca w zespole MORDY. Od 1998 gra w zespole Chlupot Mózgu z Jackiem Staniszewskim i Przemysławem Dyakowskim. W latach 2000/2001 uczeń African Drum Class w San Diego prowadzonej przez Nana Yaw Asiedu, Afro-Amerykańskiego muzyka, współpracującego wcześniej z Herbie Hancockiem i Quincy Jonesem. W latach 2001-2006 gra z Ikenga Drummers Larry’ego Okey Ugwu. Koncertował z zespołami w Polsce, Danii, Francji, Niemczech, Kalifornii. Od 2005 roku wraz z muzykiem i kompozytorem Zbigniewem „Zibi” Bieńkowskim oraz tancerkami i choreografkami Magdaleną Jędrą i Anną Steller współtworzy trójmiejski kolektyw Good Girl Killer.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close