Good Girl Killer

Zdjęcie: Good Girl Killer

Good Girl Killer

Wersja do druku

Udostępnij

Good Girl Killer został założony na początku 2005 roku przez trójmiejskich artystów: Magdę Jędrę, Annę Steller, Zbigniewa „Zibi” Bieńkowskiego i Grzegorza Welizarowicza (z których część skupiona była wcześniej wokół innej wspólnej formacji, tj. Plastiq Dod. Ich pierwszy projekt to taneczno-muzyczno-wizualny performance Good Girl Killer, którego premiera odbyła się w marcu 2005 roku w Klubie Żak w Gdańsku. Działalność kolektywu zakres obejmuje spektakle teatralne, warsztaty taneczne i multimedialne, realizacje filmowe, teledyski, koncerty i happeningi. Obecnie GGK tworzą Magda Jędra i Anna Steller, które regularnie zapraszają do współpracy innych artystów, tj. Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz (Akcja), Jacek Krawczyk (Delia), Tatiana Kamieniecka (Le sni). W swojej twórczości GGK zaciera formalne granice między różnymi dziedzinami sztuki, łącząc przy tym inspiracje kulturą wysoką a popkulturą i nie dokonując między nimi podziału. Artyści kolektywu korzystają z osiągnięć technologii i nowych mediów, ale równie chętnie odwołują się do przeszłości. Kreowana przez zespół za każdym razem na nowo stylistyka określa samych twórców, ich doświadczenia i idee, będąc odbiciem fascynacji twórców i eksperymentów, które przeprowadzają – tak na sobie, jak i na sztuce.

Dwa spektakle GGK prezentowane były w ramach Polskiej Platformy Tańca, tj. Akcja (2008) i Delia (2010). Najnowsze przedsięwzięcie grupy to solo Magdaleny Jędry Konfetti (2010) oraz duet tej artystki i Anny Steller zatytułowany Have a nice hell (Performance exhibistyczny), którego premiera odbyła się w Galerii Pionovej w Gdańską jesienią 2010.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close