Toruń: Magdalena Jędra – „Le pas Jaques”

Zdjęcie: Toruń: Magdalena Jędra  – „Le pas Jaques”

Fot. Maciek Salamon.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu

 

Le pas Jaques czyli kroki Jaquesa, to nazwa metody stosowanej w nauczaniu rytmiki, wymyślonej przez szwajcarskiego pedagoga Jaquesa Dalcroze‘a, które jak to określił autor są niczym innym jak krokami wykonywanymi w takt muzyki. Powstało solo, raczej nie śmieszne, ze złudzenia, że czas przyspiesza, ze smutku, że ludzkie sprawy toczą się w swoistej entropii, że wszystko zdaje się być w największym porządku tylko przez krótką chwilę spokojnej pewności, z nieprzewidywalności zdarzeń i nieuchronności wszystkich ich konsekwencji. Cały wysiłek podejmowany po to, by sprawy przyjęły pomyślny obrót, okazuje się często niepotrzebnym machaniem rękami. Kolorowe śmieci, nowelizacje z „secondhandu”, trasy szybkiego ruchu, uśmiech marszałka, wszystko to kiedyś będzie można oglądać tylko na fotografiach.

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Magda Jędra | współpraca: Anita Wach, Mariusz Krawczyk | Produkcja: Good Girl Killer | Spektakl zrealizowano we współpracy z Klubem Żak, w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca (blok: Trójmiejska Korporacja Tańca) oraz ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Toruń: Studencki Klub Pracy Twórczej „Od Nowa” ul. Gagarina 37A - jako impreza towarzysząca Alternatywnych Spotkań Teatralnych KLAMRA

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close