Ludzie tańca

Zdjęcie: Janusz Skubaczkowski

Wersja do druku

Udostępnij

Janusz Skubaczkowski – tancerz i pedagog związany z Krakowem.

Podobnie, jak inni najważniejsi przedstawiciele krakowskiego tańca doby przemian ustrojowych, swoją karierę rozpoczął w latach osiemdziesiątych w studenckim teatrze tańca „Kontrast” Jacka Tomasika. Był uczestnikiem warsztatów takich nauczycieli, jak Assane Konte, Martin Sonderkamp, Peter Pleyer, Conrad Drzewiecki czy Melissa Monteros.

W latach 1995-2000 był tancerzem Śląskiego Teatru Tańca. Jego pierwszą bytomską premierą było Takie nic w choreografii Jacka Łumińskiego; brał też udział w innych przedstawieniach tego autora, a także w spektaklach Henrietty Horn, Sama Costy oraz rekonstrukcjach choreografii Poli Nireńskiej i Conrada Drzewieckiego.

Aktywny jako pedagog. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zaczął zajmować się także jogą, której elementy- wzięte z metody Iyengara – włączył do swojego warsztatu pracy. Przez szereg lat prowadził zajęcia w Domu Kultury „Krakowiacy”; pracował tam między innymi z członkiniami działającego wówczas w tej instytucji nieistniejącego już kolektywu Hoplaam.in. Barbary Bujakowskiej i Dominiki Knapik. W 1999 i 2000 roku uczył w bytomskiej szkole baletowej. Od roku 2006 wykładowca krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego, od powołania Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu – także w tej jednostce. Od lat prowadzi zajęcia również podczas bytomskiej Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close