Ludzie tańca

Zdjęcie: Jarosław Zaniewicz

Fot. Justyna Mielniczuk.

Wersja do druku

Udostępnij

Jarosław Zaniewicz – solista Polskiego Baletu Narodowego. W 2004 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Od 2004 został tancerzem baletu Teatru Wielkiego (obecnie Polski Balet Narodowy). W 2010 roku awansował na stanowisko koryfeja. Od 2014 roku jest solistą.

Na warszawskiej scenie wykonywał i wykonuje liczne partie solowe w całym repertuarze: Oficer w Annie Kareninie Alexeja Ratmanskiego, Taniec hiszpański, taniec arabski i Brat Klary w Dziadku do orzechów Andrzeja Glegolskiego, Duet w Concerto Barocco George’a Balanchina, Przyjaciel Księcia w Kopciuszku, Siostra Przyrodnia Kopciuszka w Kopciuszku Frederica Ashtona, Biesiadnik w Synu marnotrawnym George’a Balanchine’a, Serafin Klasyczny w Sześciu skrzydłach aniołów Jacka Przybyłowicza, Książę Charmant i partner Kopciuszka w Śpiącej królewnie Jurija Grigorowicza, Lizander w Śnie nocy letniej JohnaNeumeiera, Dziadek do orzechów w Dziadku do orzechów Toera van Schayka & Wayne’a Eaglinga, Parys w Romeo i Julii Krzysztofa Pastora.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close