Ludzie tańca

Zdjęcie: João Paulo de Castro Franca

Fot. Sebastian Ćwikła.

Wersja do druku

Udostępnij

João Paulo de Castro Franca tancerz. W 2011 roku rozpoczął naukę baletu klasycznego i tańca współczesnego w Center for Artistic Training Fundacji Clovis Salgado (CEFAR). W tym samym roku dołączył do zespołu Ballet Jovem Palácio das Artes pod dyrekcją artystyczną Andrei Maia (Balé da Cidade de São Paulo), co miało znaczący wpływ na jego dalszy rozwój artystyczny.

W 2013 roku współtworzył Viva, Vive!, spektakl realizowany we współpracy pomiędzy Ballet Jovem i Black Box Dance Company w reżyserii Marie Brolin-Tani w Danii. Z tym też spektaklem wyruszył w tournée po Danii i Szwecji w 2014 roku.

Od października 2014 jest tancerzem Bałtyckiego Teatru Tańca. Występuje w spektaklach Cool Fire, Fun, Light, Sen nocy letniej, Śmierć i dziewczyna, Body Master, Burza, Fedra Izadory Weiss i No More Play Jiříego Kyliána.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close