Ludzie tańca

Kacper Matuszewski

  • choreograf
  • tancerz
Zdjęcie: Kacper  Matuszewski

Fot. z materiałów STT.

Wersja do druku

Udostępnij

Kacper Matuszewski – tancerz, choreograf i pedagog specjalizujący się w ulicznych formach tańca, takich jak hip-hop, krumping, czy new style.

Swoją karierę taneczną zaczynał w Grupie Estradowej „Flow”  (2003-2005) i Teatrze Tańca „TeDeTe” (2003-2005) w Olsztynie, potem związany ze składami tańca ulicznego „Zoom” w Olsztynie i „Outbeak” w Sopocie (2006), od 2008 jako choreograf, tancerz i pedagog współtworzy Grupę Smooth Moves Unique w Gdyni, z którą przygotowuje wiele spektakularnych wydarzeń z zakresu tańca ulicznego m.in. zawody BEAT Północy.

Swój warsztat poszerzał także o techniki tańca współczesnego i jazzowego. Dzięki tanecznej  wszechstronności dwukrotnie był półfinalistą programu „You Can Dance” (Barcelona 2008 i Tel Aviv 2010). W grudniu 2010 roku zadebiutował w teatrze w roli Silnego w tanecznej adaptacji Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną według Doroty Masłowskiej w reżyserii Joanny Czajkowskiej (Teatr Wybrzeże w Gdańsku, produkcja Narodowego Centrum Kultury).  Współpracuje z Sopockim Teatem Tańca, biorąc udział w dwóch najnowszych spektaklach grupy – Natura (wersja plenerowa – 1011, premiera wersji teatralnej – 2012)  i FAST ACT – sztuka znikania (2011).

Fot. z materiałów STT.
Kacper Matuszewski w FAST - sztuka znikania. Fot. Andrzej Sip.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close