Tarnów/II Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Sopocki Teatr Tańca „Vitruvian Man / Natura”

Zdjęcie: Tarnów/II Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Sopocki Teatr Tańca „Vitruvian Man / Natura”

Fot. Wiesław Czerniawski

Wersja do druku

Udostępnij

Sopocki Teatr Tańca zaprezentuje się festiwalowej publiczności w dwóch odsłonach. W obu, naswój charakterystyczny, plastyczny sposób, opracowując metafizyczne wątki. Pierwszą z odsłon jestNatura. Z inspiracji poezją Bolesława Leśmiana dąży do oddania filozoficznych założeń poety wrelacji Natura-Bóg-Człowiek. Joanna Czajkowska wyreżyserowała obraz z pogranicza romantycznejballady i współczesnej fantasy. Drugą odsłoną jest Vitruvian Manautorstwa Jacka Krawczyka.Preludium podejmuje się opisania interakcji między materią, a duchem; ciałem w ruchu, a jegoekspresją. W matematycznie skonstruowanej choreografii, sięgającej po różnorodne techniki,artyści dążą do odnalezienia idealnych proporcji i równowagi między tym, co pozornie ze sobąsprzeczne. Wielokrotnie nagradzany i prezentujący się na wielu europejskich scenach zespółkonsekwentnie sięga po swoje artystycznego credo, jakim jest ukazywanie dramatu człowiekakształtowanego przez, bądź ulegającego różnym wpływom – relacji, historii, ale także wpływom
stricte formalnym.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, 33-101 Tarnów

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close