Ludzie tańca

Zdjęcie: Katarzyna Antosiak

Katarzyna Antosiak w Fast ACT. Fot, Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Katarzyna Antosiak – jedna z najwybitniejszych absolwentek gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Skończyła także studia na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego (2010).

W czasie studiów była związana z grupą tańca Gabinet Ruchomych Obrazów. Za prowadzoną tam działalność artystyczną otrzymała nagrodę Rektora Uniwersytetu Gdańskiego (2010).

Od września 2010 roku związana jest z Sopockim Teatrem Tańca. Brała udział w spektaklu Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną Joanny Czajkowskiej (Teatr Wybrzeże, produkcja Narodowego Centrum Kultury, 20120), a obecnie bierze udział w następujących przestawieniach STT: Vitruvian Man (2010), Dali (2011), Natura (2011-2012), FAST ACT – Sztuka znikania (2011). W roku 2012 weźmie udział w nowym spektaklach sopockiej grupy: Morfologika i Habanera.

Była stypendystką Prezesa Rady Ministrów (2004); stypendystka Ministra Kultury za osiągnięcia artystyczne (2005) oraz laureatką I Nagrody na XIV Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołowskiego w kategorii tańca współczesnego (2005).

Katarzyna Antosiak z Jackiem Krawczykiem w Vitruvian man. Fot. Bartosz Cybowski.
Katarzyna Antosiak z Jackiem Krawczykiem w Vitruvian man. Fot. Bartosz Cybowski.
Katarzyna Antosiak z Jackiem Krawczykiem w Vitruvian man. Fot. Wiesław Czerniawski.
Katarzyna Antosiak w Fast ACT. Fot, Andrzej Sip.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close