Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Vitruvian Man”

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Vitruvian Man”

Fot. z materiałów zespołu.

Wersja do druku

Udostępnij

Rzymski architekt Witruwiusz stworzył teorię, zgodnie z którą ciało człowieka jest idealnie proporcjonalne. Zainspirowało to Leonarda da Vinci do namalowania rysunku człowieka witruwiańskiego – o idealnych proporcjach – wpisanego jednocześnie w koło i kwadrat. Zgodnie z tradycją pitagorejską okrąg symbolizuje sferę duchową, a kwadrat materialną egzystencję. Ludzkie ciało reprezentuje więc doskonałe połączenie materii i ducha, co znajduje swoje odzwierciedlenie w jego proporcjach.

 

„[…] Oboje aktorzy zachwycili precyzyjnym wykonaniem, profesjonalizacją tańca współczesnego, zmierzającego do wykorzystania wszelkich gatunków ruchu w tym tańca klasycznego i sztuk walk […]”

 

Katarzyna Wysocka, Sterylny balans tańca. Po premierze Vitruvian Man – preludium Sopockiego Teatru Tańca, „Gazeta Świętojańska online”

 

Koncept i choreografia: Jacek Krawczyk

Taniec: Katarzyna Antosiak, Jacek Krawczyk

Muzyka: Karolina Rec, Rafał Dędkoś

Wizualizacje: Łukasz Boros

Kostiumy: Julia Porańska

Reżyseria świateł: Artur Aponowicz

Stylizacja: Marzena Okoń

Zdjęcia promocyjne: Paweł Stefański

Inspiracja: Człowiek witruwiański Leonarda da Vinci

Czas: 45 minut

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, al. Franciszka Mamuszki 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close