Sopocki Teatr Tańca – Dali

Zdjęcie: Sopocki Teatr Tańca – Dali

Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Prezentacja w ramach projektu Trójmiejski Punkt Taneczny

Inspiracją dla Sopockiego Teatru Tańca stała się twórczość hiszpańskiego malarza surrealisty Salvadora Dali, oraz jego osobiste wyznania i spostrzeżenia, które zawarł w Dzienniku Geniusza. W malarstwie założeniem surrealizmu było „wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej”. Artyści STT wykreowali więc interdyscyplinarne widowisko, pełne „wypalonych słońcem” kolorów, zaskakujących kształtów i symboli odnoszących się do twórczości słynnego Katalończyka, ale wypływających z indywidualnego doświadczenia tancerzy. Upalna atmosfera, rozpływające się zegary, przynoszący ulgę chłód morskiej wody i cienie stały się punktem wyjścia w poszukiwaniach choreograficznych zespołu. Ważną rolę w przedstawieniu odgrywa muza i żona Dalego – Gala. Istotnym motywem jest także dualizm jako sposób oglądu rzeczywistości.

Dali –Sopocki Teatr Tańca

koncept: Jacek Krawczyk
scenariusz: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
performance: Alicja Domańska, Monika Bartoszewicz, Katarzyna Grządziela
scenografia: Alicja Domańska
kostiumy: Veronica Fraticelli
modystka: Dagne Chełkowska
stylizacja: Marzena Okoń
wizualizacje: Łukasz Boros
muzyka: Michał Jeziorski (SPIKA), Mariusz Noskowiak
reżyseria świateł: Bartosz Cybowski, Artur Aponowicz
choreografia i taniec: Izabela Sokołowska, Katarzyna Antosiak, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Przemysław Wereszczyński
produkcja: DANCE SIC! ASSOCIATION
projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Gminy Sopot, Samorządu Województwa Pomorskiego i Sopockiej Sceny Off de BICZ

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close