Ludzie tańca

Zdjęcie: Izabela Sokołowska

Izabela Sokołowska (po lewej) z Joanną Czajkowską z spektaklu DALI> Fot. z materiałów Sopockiego Teatru Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Izabela Sokołowska – wybitna tancerka młodego pokolenia, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. w latach 2002-2007 tancerka Dutch National Ballet (Duńskiego Baletu Królewskiego), od 2005 solistka tego teatru. Kreowała główne role w najważniejszych dziełach baletowych, m.in. w Klarę w Dziadku do orzechów.

Jako tancerka występowała spektaklach najwybitniejszych światowych choreografów XX i początku XXI wieku, takich jak: Ulisses Dove, William Forsythe, czy Sidi Larbi Cherkaoui.

Obecnie jest studiuje pedagogikę baletu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Z Sopockim Teatrem Tańca związana od 2011 roku. Jako tancerka brała udział w spektaklu zespołu FAST ACT – Sztuka znikania (2011), a jako tancerka i współautorka choreografii – w przedstawieniu DALI (2011). Na rok 2012 zapowiedziana jest premiera najnowszego spektaklu STT z udziałem artystki, zatytułowanego Habanera.

Z Katarzyną Antosiak w FAST ACT - Sztuka znikania. (pierwsza z lewej). Fot. Andrzej Sip.
Izabela Sokołowska w Fast ACT. Fot. Andrzej Sip.
Izabela Sokołowska w Fast ACT. Fot. Andrzej Sip.
Izabela Sokołowska (po lewej) z Joanną Czajkowską z spektaklu DALI> Fot. z materiałów Sopockiego Teatru Tańca.

powiązane

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close