Pokaz spektaklu

Gdańsk/Opera Bałtycka: Siergiej Prokofiew „Kopciuszek” – chor. Izabela Sokołowska-Boulton, Wojciech Warszawski

Zdjęcie: Gdańsk/Opera Bałtycka: Siergiej Prokofiew „Kopciuszek” – chor. Izabela Sokołowska-Boulton, Wojciech Warszawski

Opera Bałtycka, „Kopciuszek”

Klasyczna opowieść opowiedziana językiem współczesnym. Oto Kopciuszek nie jest już tylko bezwolną biedną dziewczyną, której życie odmienia się za sprawą magii, ale dzielną kobietą, która –dzięki wsparciu zewnętrznych sił – realizuje swoje zamiary i zmienia swoje życie na lepsze. Znana z klasycznej wersji wróżka czy zagubiony pantofelek w tej opowieści również się znajdą, ale to nie one determinują wydarzenia. Kopciuszek jest silną osobą, która świadomie zmienia świat na lepsze. Wszystko to oczywiście w świetnej choreografii i w towarzystwie orkiestry.

Wersja do druku

Udostępnij

Początek lat 30., małe miasteczko w niewielkim księstwie. To tu rozgrywa się cała historia. Opowieść o biednej, osieroconej dziewczynie, której życie utrudniają dwie złe siostry i macocha, znana jest dużym i małym: z baśni braci Grimm, opowieści Charlesa Perrault czy animowanej wersji Disneya. Tym razem opowiemy ją tańcem z towarzyszeniem magicznej muzyki Prokofiewa, która zaczaruje widzów i przeniesie ich w prawdziwie baśniową krainę.

choreografia: Izabela Sokołowska-Boulton, Wojciech Warszawski
kierownictwo muzyczne: Luis Gorelik
scenografia: Damian Styrna
multimedia: Eliasz Styrna
kostiumy: Hanna Wójcikowska-Szymczak
reżyseria świateł: Michał Stenzel
premiera: 1 października 2021

Premiera dofinansowana została ze środków Miasta Gdańska.

„Ruch Muzyczny” – partner wydarzeń artystycznych Opery Bałtyckiej w Gdańsku w roku 2021

 

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close