Ludzie tańca

Zdjęcie: Przemysław Wereszczyński

Przemysław Wereszczyński z Jackeim krawczykiem w spektaklu DALI. Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Przemysław Wereszczyński – tancerz międzynarodowej klasy „S” w stylu latynoamerykańskim, choreograf, trener i sędzia tańca towarzyskiego Polskiej Federacji Tańca; vice mistrz świata w Mambo, mistrz Polski w salsie i mambo. Od roku 2001 współtworzy Studio Tańca i odnoszącą znaczące sukcesy formację the Salsa Kings w Gdyni. Posiada także doświadczenie teatralno-filmowe, tańczył m.in. w filmie Kochaj i tańcz (reż. Bruce Parramore, 2009), w choreografii Jarosława Stańka (2009); współtworzył ruch sceniczny do spektaklu Posprzątane w Teatrze Wybrzeże (reż. Giovanni Castellanos 2006).

Od 2007 roku związany z Sopockim Teatrem Tańca. Do tej pory jako tancerz i współautor choreografii wziął udział w dwóch spektaklach zespołu – D-KOD-R (2007) i DALI (2011).

Przemysław Wereszczyński w D-KOD-R Sopockiego Teatru Tańcu. Fot. Łukasz Unterschuetz.
Przemysław Wereszczyński z Jackeim krawczykiem w spektaklu DALI. Fot. Andrzej Sip.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close