Warszawa: „Roots” – chor. Przemysław Wereszczyński

Zdjęcie: Warszawa: „Roots” – chor. Przemysław Wereszczyński

Fot. z materiałów teatru.

Wersja do druku

Udostępnij

Roots to spektakl taneczny w choreografii Przemysława Wereszczyńskiego. Afrokubańskie, latynoskie rytmy łączą się w nim z funkowym stylem. Spektakl można opisać takimi słowami, jak: energia, emocje, dynamika i powrót do korzeni tańca.

 

Choreograf o spektaklu:

Spektakl Roots w założeniu miał być żywym tańcem emocji, dynamiki i ruchu. Roots to pierwsza część dyptyku poświęconego poszukiwaniom zaginionych rytmów, elementy teatru tańca, stylu afro funk i salsy mieszają się z żywym i dynamicznym ruchem, w którym najważniejszą rolę odegrają indywidualne emocje i gra artystów a nie charakterystyczne dla formacji synchrony. Spektakl jest o moich nieustannych poszukiwaniach ruchu, a towarzyszący mi przyjaciele i artyści są w pewnym sensie moim alter ego.

 

„Roots” zbudowane są na symbolicznie ujętej opowieści o życiu głównego bohatera, choć opowieść ta nie dominuje w tej realizacji. Równoważona jest niezwykle energetycznymi układami tanecznymi inspirowanymi mało w Polsce znanym stylem afro-latin funk, stworzonym przez Frankie’ego Martineza, założyciela grupy Abakua Afro-Latin Dance Company. Inspiracja stylem tańca i sposobu budowania spektaklu tanecznego Martineza jest tu jednak dość daleka. Wereszczyński zdecydowanie oparł choreografię „Roots” na własnym stylu – wybuchowej mieszance salsy, która nieprzerwanie „gra” w jego ciele, oraz elementów primitiv jazz i latin jazz. Wzmocnił też elementy teatralne – mimo braku scenografii (oprócz ciężkiej czarnej kotary zasłaniającej tył sceny) przestrzeń gry znakomicie budowana jest światłem oraz ruchem tancerzy

Magdalena Hajdysz, Gazeta.pl

Choreografia: Przemysław Wereszczyński
Reżyseria świateł: Bartosz Cybowski
Muzyka: Ray Baretto, Michał Jeziorski

Obsada: Robert Bochniak, Barbara Materka, Piotr Kiszka, Magdalena Prichodko, Paulina Turska, Przemysław Wereszczyński,  Daniel Pancerz, Adriana Żuchlińska.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr 6. piętro, PKiN, Plac Defilad 1(wejście od ul. Marszałkowskiej)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close