Sopot: „Roots” – chor. Przemek Wereszczyński

Zdjęcie: Sopot: „Roots” – chor. Przemek Wereszczyński

Roots

Wersja do druku

Udostępnij

Jest to poszerzona wersja spektaklu, którego premiera miała miejsce 14 i 15 maja 2011 w Sopockiej Scenie Off de BICZ. Widowisko Roots to mieszanka ognistego tańca, na granicy teatru z techniką afro latin funky. Afro kubańskie, latynoskie rytmy łączą się z funkowym stylem.Choreografem spektaklu jest Przemek Wereszczyński, mistrz salsy, który współpracuje również z Sopockim Teatrem Tańca.

Przemek Wereszczyński o spektaklu:

 

Spektakl “Roots” w założeniu nie miał być źródłem głębokich przemyśleń opartych na wybranej literaturze  a raczej żywym tańcem emocji, dynamiki i ruchu. W trakcie  jednej z naszych prób, do 3 min, występu okazało się, że mamy tyle choreografii, że czemu by nie zrobić czegoś większego. Od czasu „D-kod-R”, który wspólnie zrealizowałem z Sopockim Teatrem Tańca ciągle chodziło mi to po głowie. Roots to pierwsza część dyptyku poświęconego poszukiwaniom zaginionych rytmów, elementy teatru tańca, stylu afro funk i salsy mieszają się z żywym i dynamicznym ruchem, w którym najważniejszą rolę odegrają indywidualne emocje i gra artystów a nie charakterystyczne dla formacji synchrony. Pomimo, że spektakl jest o moich nieustannych poszukiwaniach ruchu, a towarzyszący mi przyjaciele i instruktorzy z The Salsa Kings są w pewnym sensie moim alter ego. Nie doszukujcie się czegoś głębszego po prostu zaczerpnijcie z naszej energii.

Artyści:
Robert Bochniak,
Barbara Materka,
Piotr Kiszka,
Sandra Kupc,
Paulina Turska,
Przemysław Wereszczynski
Choreografia:
Przemysław Wereszczynski,
Reżyseria świateł, wizualizacje: Bartosz Cybowski
Muzyka: Ray Baretto
Czas: ok. 45 min.
Premiera: 14,15 maja 2011 roku

Recenzje:
 
http://www.youtube.com/watch?v=HJFt-Wdi3Jc
http://www.teatry.art.pl/n/czytaj/29028

Wideo:

http://www.youtube.com/watch?v=3fR36kU8QSI
http://www.youtube.com/watch?v=HJFt-Wdi3Jc

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close