Ludzie tańca

Konrad Stefański

  • choreograf
  • tancerz
  • pedagog
Zdjęcie: Konrad Stefański

Fot. z archiwum PTT.

Wersja do druku

Udostępnij

Konrad Stefański  – tancerz, pedagog, choreograf. Absolwent  Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Karierę artystyczną rozpoczął od występów w teatrze muzycznym. Brał udział w produkcjach musicalowych na scenach Europy Zachodniej m.in. Andrew LLoyd Webber’a, czy Georga Gershwina.

Od 1999 do 2006 roku solista Polskiego Teatru Tańca. Tańczył niemal w całym repertuarze Teatru m.in. w Walce karnawału z postem, Transssie…, Tango z Lady M, …a ja tańczę (chor. Ewa Wycichowska), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg) oraz Stop non stop (chor. Paulina Wycichowska). W roku 2006 w Londynie powstał jego pierwszy spektakl Drzewo. Praca w szwajcarskim Luzerner Theater pod dyrekcją Vereny Weiss zaowocowała kolejnymi choreografiami artysty: Ego (2008), Dziady (2009) oraz Das Hohelied [Pieśń nad Pieśniami](2010).

Działalność pedagogiczną rozpoczął na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu. Podczas pobytu w Szwajcarii pracował w BALLETTSCHULE MARIA-PIA FORSTER i Tanzschule Tina Müller jako nauczyciel tańca współczesnego, technik improwizacji oraz  jogi, której jest kwalifikowanym instruktorem. We wrześniu 2011 powrócił do zespołu Polskiego Teatru Tańca.

Studiuje teologię na UAM w Poznaniu. Interesuje się psychologią i filozofią.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close