Ludzie tańca

Zdjęcie: Krzysztof Pabjańczyk

Krzysztof Pabjańczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Studiuje także pedagogikę baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. W zespole łódzkim tańczy od 1982 roku. Od tego czasu chwili obecnej udział w 57 premierach baletowych i w 50 premierach operowych. Trudno wyliczyć nawet tylko te najważniejsze role baletowe artysty i wyjątkowe kreacje, jakie stworzył w spektaklach operowych. Do wartych zapamiętania należą: Lizander, Demetriusz i Puk w Śnie nocy letniej, Tybald w Romeo i Julii, Max i Kesler w Ziemi obiecanej, Duchowny w Próbie, Król Cyganów w Don Kichocie, Yorgos w Greku Zorbie, solo w tańcu hiszpańskim w Jeziorze łabędzim, Jose w Carmen. Do tego należy dodać role taneczno-mimiczne w operach: Arlekina w Napoju miłosnym, Hoffmana w Opowieściach Hoffmanna, i Arlekina w Don Pasquale.

Krzysztof Pabjańczyk

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close