Ludzie tańca

Zdjęcie: Magdalena Kowala

Magdalena Kowala. Fot. Anna Zglenicka

Wersja do druku

Udostępnij

Magdalena Kowala tancerka i jednocześnie tłumaczka języka hiszpańskiego i katalońskiego. Urodziła się w Poznaniu, gdzie zaczęła tańczyć pod okiem tancerza i choreografa Piotra Bańkowskiego. Wspólnie z pozostałymi członkami zespołu tworzyli projekty łączące hip-hop z tańcem współczesnym na deskach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

 

Zapatrzona w świat taneczny Izraela, rozwija swój język ruchu Gaga, gdy tylko ma ku temu okazję. Brała udział w warsztatach Hasadna Summer Bites (Tel Awiw), GagaLab Winter (Tel Awiw) oraz Gaga Intensive (Londyn). Uczestniczka wielu warsztatów tanecznych. Wśród jej pedagogów znaleźli się: Jean Claude Marignale, Charlie Morrisey, Rita Gobi, Natalia Iwaniec, Nir de Volff, Adi Weinberg, Irad Mazliah, Manuel Badás, Błażej Peszek, Sharon Eyal, Keren Luria Pardes, Gon Biran, Ofir Yehudalevich, Shuli Enush, Oded Graf &Yossi Berg, Shahar Binyamini, Michal Sayfan, Ohad Naharin, Ian Robinson, Rachael Osborne, Adi Zlatin.

 

Po przeprowadzce do Gdańska brała udział w projekcie Sopockiego Teatru Tańca SYS 212 oraz w spektaklach realizowanych z Teatrem Znak: MY_SZY, Portrety beznadziejne. Od roku 2019 wraz z Anna Zglenicką, Natalią Murawską i Joanną Woźną współtworzy zespół Hertz Haus.

 

W roku 2019 wraz z Joanną Woźną wykreowała duet 102 i pół, który w 2019 roku zdobył nagrodę główną oraz nagrodę publiczności na Festiwalu SzólóDuó 2020 w Budapeszcie oraz pierwsze miejsce w Konkursie Choreograficznym MY MOVE 2020 w Tarnowie.

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close