Ludzie tańca

Magdalena Zamorska

  • teoretyczka tańca
Zdjęcie: Magdalena Zamorska

Fot. Agnieszka Jeż.

Wersja do druku

Udostępnij

Magdalena Zamorska – badaczka, teoretyczka tańca. Kulturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, członkini Laboratorium Humanistyki Współczesnej UWr. Autorka książki Obecni ciałem. Warsztat polskich tancerzy butō (Wydawnictwo Libron, Kraków/Instytut Muzyki i Tańca, 2014).

Interesuje się strategiami twórczymi w sztukach performatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem praktyk w obrębie nowej choreografii, a także zagadnieniami doświadczania, percepcji i recepcji performansu. Zrealizowała kilka autorskich projektów badawczych dotyczących tańca i choreografii (Multimedialność: strategie wykorzystywania nowych mediów (elektronicznych, cyfrowych) w polskim nowym tańcu; Polski taniec współczesny jako laboratorium nowych praktyk (techno)kulturowych; Choreografowanie relacji. Obiekty i organizmy w performansach choreograficznych najmłodszej generacji polskich artystów sztuki tańca). Uczestniczy jako badaczka w projekcie Fundacji om – organizmy i maszyny w kulturze Neurofizjologia artysty w performance. e.1/2015-2017.

Prowadzi bloga poświęconego współczesnej choreografii (choreobiota.pl).

Jej publikacje (książki, artykuły naukowe, teksty krytyczne) można pobrać tu: wroc.academia.edu/MagdalenaZamorska.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close