Ludzie tańca

Zdjęcie: Małgorzata  Komorowska

Fot. Juliusz Multarzyński.

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Komorowska – absolwentka Wydziału Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim (1962) i Wydziału Wychowania Muzycznego w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej (1964 – obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie historii teatru (Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk).

Od 1971 roku recenzje i artykuły o przedstawieniach baletowych i artystach sztuki tańca publikowała na łamach pisma „Teatr” oraz obu edycji, poznańskiej i warszawskiej pisma „Taniec”.

Problematyka baletu i dokumentacja faktów z dziejów baletu w Polsce zajmuje wiele miejsca w jej publikacjach książkowych: Szymanowski w teatrze (Warszawa 1992), Kronika teatrów muzycznych PRL, lipiec 1944 – czerwiec 1989 (Poznań 2003), Za kurtyną lat. Polskie teatry operowe i operetkowe 1918-1939 (Kraków 2008).

W 2002 roku była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki; prowadziła badania nad polską twórczością baletową w XX wieku i zebrała materiały do projektowanej książki Między partyturą a sceną. Polski balet w XX wieku.

Fot. Juliusz Multarzyński.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close