Ludzie tańca

Zdjęcie: Marta Kowalczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Marta Kowalczyk solistka zespołu baletowego Opera Nova w Bydgoszczy. W latach 1988-1997 uczyła się w Państwowej Szkole Baletowej w Gdańsku. Przez jeden sezon tańczyła na scenie Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie. W 1998 roku dołączyła do zespołu Opera Nova, a od 2006 roku jest jego solistką. Na bydgoskiej scenie występowała m.in. jako: Śnieżka w balecie Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków Bogdana Pawłowskiego, Flora / Przyjaciółka Kitri / Amorek w balecie Don Kichot Ludwiga A. L. Minkusa, Królewna / Biała Kotka w balecie Kot w butach Bogdana Pawłowskiego, księżniczka Florina w balecie Śpiąca królewna Piotra Czajkowskiego, Solange w balecie Chopin w Nohant w choreografii Marka Zajączkowskiego, Kopciuszek / zła siostra w balecie Kopciuszek Sergieja Prokofiewa w choreografii Iwony Runowskiej.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close