Ludzie tańca

Marta Mück

  • tancerka
Zdjęcie: Marta Mück

Fot. z archiwum artystki.

Wersja do druku

Udostępnij

Marta Mück (przedtem: Pałka) – doktorantka w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, absolwentka Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Międzynarodowej Szkoły Tańca Współczesnego IWANSON w Monachium.

Marta Mück tańczy od 7. roku życia. Edukację taneczną rozpoczynała od tańca klasycznego. Ukończyła Studio Baletowe Opery Krakowskiej oraz Konserwatorium Tańca w Krakowie. W 2008 roku w Chorwacji została finalistką światowego etapu międzynarodowego konkursu tanecznego European Show Dance Union (ESDU) z punktacją Silver (w wariacji Inside the matrix, w choreografii własnej).

W 2011 roku z wyróżnieniem ukończyła Międzynarodową Szkołę Tańca Współczesnego IWANSON w Monachium. Za swoje osiągnięcia naukowe i artystyczne w roku 2012 otrzymała stypendium rektora dla najlepszych studentów. W 2013 roku uzyskała dyplom zawodowego tancerza przyznawany przez ZASP (Związek Artystów Scen Polskich). Od tego samego roku jest członkinią zarządu Koła Naukowego Teorii Tańca na UMFC w Warszawie oraz wykłada na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Koszęcinie.

Marta Mück regularnie uczestniczy w licznych ogólnopolskich warsztatach tanecznych, festiwalach oraz konferencjach naukowych. Swoje umiejętności z zakresu różnorodnych technik tańca szkoliła również na licznych warsztatach tańca w Poznaniu, Koszęcinie, Londynie (Pineapple Dance Studio, The Place), Nowym Jorku (Broadway Dance Center), Rejkiawiku (Iceland Dance Company). Tańczyła nie tylko na polskich scenach, ale również w Finlandii, Danii oraz Niemczech. Współpracowała/współpracuje z takimi zespołami jak: Studio Sztuki Tańca, Eksperymentalne Studio Tańca, Oranim Dance Group, Art Dance Company (Polska) oraz Hausgemacht (Niemcy).

Od wielu lat uczy i prowadzi warsztaty z zakresu tańca klasycznego, współczesnego oraz jazzowego. Podejmuje pierwsze próby choreograficzne.

Fot. z archiwum artystki.
Niesione słowem, chor. Marta Mück, Katarzyna Pamuła, Bernadetta Zwierowska. Fot. z archiwum artystki.
Utkane z marzeń, chor. Kinga Szablowska. Fot. z archiwum artystki.
Feelings, chor. Kinga Szablowska. Fot. z archiwum artystki.
Lieudit, chor. Minka-Marie Heiß. Fot. z archiwum artystki.
Kalligraphie, chor. Minka-Marie Heiß. Fot. Ilja van de Pavert.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close