Kraków/Filozofia i literatura. Wykłady krakowskie: Art Dance Company „Niesione słowem …” (fragmenty)

Zdjęcie: Kraków/Filozofia i literatura. Wykłady krakowskie: Art Dance Company „Niesione słowem …” (fragmenty)

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz spektaklu w ramach cyklu Filozofia i literatura. Wykład Paradoks przeszłości wygłosi Dariusz Czaja.

Spektakl podejmuje próbę dialogu pomiędzy słowem niesionym przez papier, a tancerzem niesionym przez słowo. Podejmuje również problem człowieka współczesnego zasypywanego informacjami płynącymi z listów, gazet i książek, których liczba znacznie przerasta oczekiwania zwykłej jednostki uwikłanej w słowa i zagubionej pośród kolejnych nowości i informacji.

Wiadomość, artykuł, rozdział, których nośnikami są kolejno, list, gazeta, książka. Wezwanie do sądu, mandat, rachunek za prąd, zaproszenie na bankiet, potwierdzenie dokonania wpłaty, przyznane stypendium… Najnowsze osiągnięcia w nauce, plotki, dramaty „gwiazd”, kolejne sensacje w rządzie, horoskopy, ogłoszenie w sprawie pracy/wynajmu mieszkania, program telewizyjny… podręczniki, poradniki, bestsellery… Niekończący się zbiór słów – informacji utrwalanych na papierze. Czyż możliwa jest bez tego nasza cywilizacja, kultura, Człowiek Zachodu?

Wstęp wolny.

Premiera: 15.06’13, Nowohuckim Centrum Kultury (w ramach VII Krakowskiej Nocy Teatrów)

Pomysł, choreografia i wykonanie: Marta Pałka, Bernadetta Zwierowska i Katarzyna Pamuła, przy współpracy z aktorką, Justyną Orzechowską.

Muzyka: Ludovico Einaudi, Yann Tiersen, Michał Jelonek.

Więcej: http://wyklady-krakowskie.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, Sala Kinowa, ul. Rajska 12

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close