Ludzie tańca

Zdjęcie: Mateusz Sierant

Mateusz Sierant z Aleksandrą Liaszenko

Wersja do druku

Udostępnij

Solista baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Jako uczeń szkoły baletowej z powodzeniem brał udział w licznych koncertach i konkursach baletowych. Jest laureatem III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Paryżu. Uczestniczył także w licznych praktykach scenicznych na deskach Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. W czerwcu 2007 roku po ukończeniu szkoły został zaangażowany na stanowisko koryfeja. Po roku pracy awansował na stanowisko solisty. W ym czasie wykreował wiele ważnych pierwszoplanowych ról w baletach klasycznych i choreografiach współczesnych. Był m.in. Księciem w Dziadku do orzechóww choeografii Sławomira Woźniaka, Młodym w HarnasiachEmila Wesołowskiego, Narcyzem w Mitachdo muzyki Karola Szymanowskiego, Romeem i Benvoliem w Romeo i JuliiWesołowskiego, Franzem w Coppelii w choreografii Woźniaka, Jamesem w SylfidzieBournonville’a i Dansenym w Niebezpiecznych związkachKrzysztofa Pastora.


Mateusz Sierant
Mateusz Sierant z Aleksandrą Liaszenko

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close