Ludzie tańca

Zdjęcie: Natalia Trafankowska

Natalia Trafankowska

Wersja do druku

Udostępnij

Solistka baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Edukację baletową rozpoczęła w Państwowej Szkole Baletowej w Doniecku. Następnie kontynuowała naukę w Ukraińskiej Akademii Tańca im. Vadima Pisarieva w Doniecku, którą ukończyła z wyróżnieniem w roku 1995. Jest również laureatką I miejsca Konkursu Młodych Talentów Donbasa w Doniecku.

W 1994 roku rozpoczęła pracę w Narodowym Akademickim Rosyjskim Teatrze Opery i Baletu, jako koryfejka, a dwa lata później została solistką zespołu baletowego tego teatru. Występowała w USA, we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Norwegii, Szwajcarii i w Niemczech. W roku 1997 wyjechała do Polski, gdzie dostała angaż w Teatrze Wielkim w Poznaniu, jako koryfejka. W 2006 roku otrzymała awans na stanowisko solistki.

W swoim repertuarze ma m.in. partie: małej Klary, taniec rosyjski i hiszpański w Dziadku do orzechów, Uliczna Tancerka oraz Królowa Driad w Don Kichocie, Mirta w Giselle, Carewna w Ognistym ptaku, Królowa Wschodu w Panu Twardowskim, Maria Magdalena w Próbie, Dziewczyna w Pawiu i dziewczynie, Effie w Sylfidzie i Markiza w Niebezpiecznych związkach. Oprócz świetnej techniki wyróżnia się temperamentem scenicznym i umiejętnościami aktorskimi.

Natalia Trafankowska
Natalia Trafankowska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close