Ludzie tańca

Zdjęcie: Olga Marczak

Fot. z archiwum Opery Nova.

Wersja do druku

Udostępnij

Olga Marczak w latach 1988 – 1996 uczyła się w Państwowej Szkole Choreografii Republiki Białoruskiej. W 1997 roku przyjechała do Polski i otrzymała stanowisko pierwszej solistki zespołu baletowego Opera Nova w Bydgoszczy. W 2007 roku zdobyła Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Kiepury w kategorii „najlepsza tancerka”.

Na bydgoskiej scenie stworzyła wiele znakomitych kreacji scenicznych, m.in. Królewna w Kocie w butach, balecie Bogdana Pawłowskiego, Kitri / Driada w Don Kichocie, balecie Ludwiga A. L. Minkusa, Zła Królowa / Śnieżka w Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, balecie Bogdana Pawłowskiego, Aurora/Wróżka Bzu/ Florina w Śpiącej królewnie balecie Piotra Czajkowskiego, Sylfida /George Sand w Chopinie w Nohant, balecie Marka Zajączkowskiego, Bogini Diamentów, Wschodu i Lotosu w balecie Pan Twardowski Ludomira Różyckiego, Wróżka w balecie Kopciuszek Sergieja Prokofiewa, Elpis w balecie współczesnym Zniewolony umysł w choreografii Roberta Bondary, Tytania /Hipolita w Śnie nocy letniej, balecie Karola Urbańskiego.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close