Ludzie tańca

Zdjęcie: Paula Tato Horcajo

Fot. Sebastian Ćwikła.

Wersja do druku

Udostępnij

Paula Tato Horcajo – tancerka. Urodzona w Barcelonie. Naukę rozpoczęła w Oriol Martorell gdzie odkryła swoją pasję do tańca. Po ukończeniu szkolenia podstawowego wstąpiła do konserwatorium Institut del Teatre w Barcelonie, gdzie uzyskała dyplom z tańca współczesnego. Podczas nauki pracowała pod okiem wielu choreografów, w tym Stijna Cellisa, Laliego Ayguade, Cesc Gelabert, Emili Gutierrez, Joana Clevillé i Claudi Bombardó.

Po zakończeniu studiów przeniosła się do Wielkiej Brytanii, gdzie dołączyła do zespołu Verve, z którym udała się w tournee po Wielkiej Brytanii, Włoszech, Szwajcarii i Austrii prezentując spektakle Kerriego Nicholsa, Douglasa Thorpe i Luci Lilvestriniego oraz uczestnicząc w wielu warsztatach tańca.

Od września 2015 jest tancerką Bałtyckiego Teatru Tańca. Występuje w spektaklach Izadory Weiss Body Master, Fedra.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close