Ludzie tańca

Zdjęcie: Radosław Palutkiewicz

Fot. Sebastian Ćwikła.

Wersja do druku

Udostępnij

Radosław Palutkiewicz – tancerz Bałtyckiego Teatru Tańca. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Po ukończeniu nauki tańczył jako koryfej w Operze Wrocławskiej. W latach 2000–2002 współpracował z Gastspiel Theaterdirektion Gerhartz, tańcząc w produkcji Fire of dance oraz musicalu Mamma Mia. Następnie uczestniczył w projekcie Jarosława Stańka Opentaniec w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Był także tancerzem w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu.

Od stycznia 2008 roku jest solistą Bałtyckiego Teatru Tańca. Tańczył w Eurazji4&4Men’s Dance. Występuje w spektaklach Romeo i JuliaŚwięto wiosnyWindowsOutCool FireSen nocy letniej, Body Master, Burza Izadory Weiss, Tamashi Wojciecha Misiuro, Chopinart+ Emila Wesołowskiego, Kopciuszek Eugenio Scigliano, Six Dances Jiříego Kyliána, Clash Patricka Delcroix.

 

 

 

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close