Ludzie tańca

Sandra Wilk

  • krytyk
Zdjęcie: Sandra Wilk

Wersja do druku

Udostępnij

Sandra Wilk jest dziennikarzem kulturalno-społecznym („Życie”, „Rzeczpospolita”, obecnie „Polityka”). Analizą i wsparciem środowiska teatru tańca zajmuje się od początku lat 90. XX wieku, w 2020 roku rozpoczęła stałą współpracę z Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

Wraz z Katarzyną Czarnecką współorganizowała pierwszy w kraju festiwal solistów tańca współczesnego (Anex Solo Festival) czy cykl prezentacji dorobku polskich zespołów „Republika Tańca” – oba wydarzenia odbywały się w Warszawie. Wspólnie wydały także pierwszy w historii miesięcznik w całości poświęcony tematowi tańca współczesnego pt. „Strefa Tańca” (funkcjonował na rynku prasowym w 2003 roku).

W latach 2000–2016 Sandra Wilk prowadziła najstarszy i największy w Polsce serwis informacyjny o tańcu współczesnym, który osiągał milionowe zasięgi, a po zamknięciu Serwisu Tańca (ModernDance.pl) i kilku latach przerwy, w 2020 roku, zainicjowała nowy projekt, tym razem o roli opiniotwórczej. Strona Tańca (StronaTanca.pl) poświęcona jest całkowicie recenzjom, relacjom, reportażom, opiniom i analizom spektakli tanecznych oraz zjawisk występujących na rynku tańca. Na rynku medialnym Strona Tańca jest pierwszym projektem wyspecjalizowanym w tym zakresie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close