Ludzie tańca

Zdjęcie: Svetlana Siplatova

Fot. Justyna Mielniczuk.

Wersja do druku

Udostępnij

Svetlana Siplatova – solistka Polskiego Baletu Narodowego. Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Mińsku, a następnie uzyskała dyplom bakałarza w Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej w Sankt Petersburgu. Do jej pedagogów należały m.in. Irina Silnikowa, Ałtynaj Asyłmuratowa i Uliana Łopatkina. W 2004 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Baletowego „Kryształowa Puenta” w Charkowie, W latach 2008 – 2011 była tancerką Baletu Teatru Maryjskiego, od 2011 roku jest solistką PBN. Na petersburskiej scenie kreowała partie: Mirty w Giselle, Tancerki Ulicznej w Don Kichocie, Chudzinki w Kopciuszku, Cyganki w Pietruszce, tańczyła także w Dwóch łabędziach i Mazurce w Jeziorze łabędzim i Pas d’action w Bajaderze. Z zespołem Polskiego Baletu Narodowego wystąpiła dotychczas jako: Nasza-Druga w I przejdą deszcze… Krzysztofa Pastora, Śnieżynka-Solistka w Dziadku do orzechów, Gamzatti w Bajaderze i Serafin klasyczny w Sześciu skrzydłach aniołów.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close