Ludzie tańca

Zdjęcie: Sylwia Kowalska-Borowy

Fot. z archiwum BTT.

Wersja do druku

Udostępnij

Sylwia Kowalska-Borowy − Od początku istnienia zespołu była tancerką Bałtyckiego Teatru Tańca (do 2012). Obecnie jest coachem tej grupy. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, gdzie w 1997 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Jako uczennica uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku, zdobywając wyróżnienie.

Po ukończeniu szkoły w roku 1998 otrzymała angaż w Państwowej Operze Bałtyckiej. Na tej scenie występowała jako: Królewna w Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach Pawłowskiego, Medora w Korsarzu Adama, Mercedes w Don Kichocie Minkusa, Batylda w Giselle Adama, Wdowa oraz Ona w …z nieba Izadory Weiss do muzyki Michała Lorenca, Edith zmysłowa w Edith. Po przekształceniu zespołu w Bałtycki Teatr Tańca kreowała wiele ról pierwszoplanowych w spektaklach: 4&4, Eurazja, Men’s dance oraz partie: Niańki w balecie Izadory Weiss Romeo i Julia, George Sand w Chopinart Ho Sin Hanga oraz Szafirowej w OUT w choreografii Izadory Weiss. Ostatnio występowała także w spektaklach Sen Wojciecha Misiury i Kopciuszek Eugenio Scigliano.

Fot. z archiwum BTT.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close