Ludzie tańca

Zdjęcie: Taras Szczerban

Taras Szczerban

Wersja do druku

Udostępnij

Solista baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Absolwent Dziecięcej Szkoły Choreograficznej i Szkoły Zawodowej Kultury na oddziale choreografii w Charkowie na Ukrainie. Po ukończeniu edukacji baletowej podjął pracę w Akademickim Teatrze Opery i Baletu w Charkowie, gdzie w przeciągu trzech lat awansował na stanowisko solisty tamtejszego baletu. Z tym zespołem występował gościnnie na scenach wielu europejskich teatrów, m.in. w Hiszpanii, Rosji i na Ukrainie. W 1999 roku podjął współpracę z Teatrem Opery i Baletu w Odessie. Po dwóch latach został zaangażowany do baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2007 roku awansował na stanowisko solisty baletu. Do najważniejszych partii zatańczonych na scenie poznańskiej zalicza: Mistrza Ceremonii i Rotbarta w Jeziorze łabędzim Czajkowskiego, Matadora w Don Kichocie Minkusa, Torreadora w Carmen-Suicie Bizeta-Szczedrina, Ducha w Hrabim Monte Christo Moniuszki, Harnasia w Harnasiach Szymanowskiego, Młodego Twardowskiego w Panu TwardowskimRóżyckiego, Alfeusza w Mitach Szymanowskiego, Parysa w Romeo i Julii Prokofiewa, Króla w Mandragorze Szymanowskiego.

Taras Szczerban

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close