Ludzie tańca

Zdjęcie: Valentyna Batrak

Valentyna Batrak

Wersja do druku

Udostępnij

Solistka baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Ukończyła Dniepropietrowski Państwowy College Teatralno-Artystyczny. W latach 2001 – 2004 tańczyła na scenie Teatru Opery i Baletu w Dniepropietrowsku, następnie przeniosła się do Moskwy gdzie przez cztery lata występowała w Imperialnym Balecie Rosyjskim. W tamtych zespołach wykonywała m.in.: pas de trois i taniec księżniczki z III aktu Jeziora łabędziego, wariacje Wilidy w Giselle, wariacje przyjaciółki w Don Kichocie, solo, preludium, pas de trois w Chopinnianie, partie Klary i taniec wschodni w Dziadku do orzechów, wariacje wróżek w Śpiącej królewnie, solo Umierający łabędź.

W 2009 roku została zaangażowana do zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Łodzi. W Łodzi do swojego dorobku scenicznego włączyła: partię Anki w Ziemi obiecanej, role alter ego Samiela w operze Wolny strzelec, rolę Odetty/Oylii i księżniczki hiszpańskiej w Jeziorze łabędzim oraz partię Dziewczyny w żółtej sukience w spektaklu Contact.

Valentyna Batrak

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close