Ludzie tańca

Zdjęcie: Wiktor  Dierewianko

Fot. z archiwum Opery Nova.

Wersja do druku

Udostępnij

Wiktor Dierewianko absolwent Państwowej Szkoły Choreografii Republiki Białoruskiej (1995). Przez jeden sezon tańczył na scenie Teatru Opery i Baletu w Mińsku. W 1996 roku został solistą baletu Opera Nova w Bydgoszczy. Od 2007 roku jest pierwszym solistą baletu Opery Nova.

Jest wykonawcą licznych głównych partii solowych, wśród których wymienić należy przede wszystkim: Kot / Szewczyk w Kocie w butach w choreografii Zofii Rudnickiej, Basilio / Espada w Don Kichocie Ludwig A. L. Minkus, Książę w Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach Bogdana Pawłowskiego w choreografii Henryka Konwińskiego, Desiré / Błękitny ptak w Śpiącej królewnie Piotr Czajkowski, Przyjaciel Chopina w balecie Chopin w Nohant w choreografii Marka Zajączkowskiego, Diabeł w balecie Pan Twardowski do muzyki Ludomira Różyckiego, Książę /Ojciec w Kopciuszku w choreografii Iwony Runowskiej, Funkcjonariusz w Zniewolonym umyśle z muzyką Philipa Glassa i Wojciecha Kilara, Oberon król elfów / Tezeusz w Śnie nocy letniej w choreografii Karola Urbańskiego.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close