Ludzie tańca

Zdjęcie: Zuna Vesan Kozankova

Fot. z archiwum Teatru Słowackiego w Krakowie.

Wersja do druku

Udostępnij

Zuna tańczy przez całe swoje życie, a taniec jest manifestacją jej taoistycznej duszy. Skończyła Koncerwatorium Tańca oraz Akademię Sztuki Performatywnej w Bratysławie. Odbyła także liczne kursy i warsztaty w Europie i Azji. Współpracuje zarówno ze słowackimi jaki zagranicznymi choreografami. W ostatnim czasie zajmowała się głównie studiowaniem tradycyjnej medycyny chińskiej, qi gongi taoizmu. Pracuje intensywnie ze swoim mężem Milanem Kozankiem (również tancerzem i choreografem) w dziedzinie choreografii oraz prowadzą wspólne badanie w sferze pedagogiki ruchu.


Po dwudziestu latach praktyki tanecznej za granicą oraz nauczania technik ruchu. Zuna rozwinęła i ugruntowała swój własny styl tańca. Jako nauczyciel łączy ze sobą głęboką wiedzę na temat świadomości ciała, kontakt improwizację, anatomię, zagadnienia z dziedziny spiralnej dynamiki ruchu oraz podstawy taoizmu, aby wzbogacić swoich uczniów o nowe doświadczenia ruchowe oraz rozwinąć ich kinetyczną inteligencję.


Zuna pracowała dotychczas jako nauczyciel i choreograf profesjonalnych zsepołów tanecznych w Bratysławie, Salzburgu, Wiedniu, Freiburgu, Leeds i Bangkoku oraz prowadziła warsztaty tańca w wielu krajach na całym świecie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close