W tym roku odbędzie się 5. edycja Milano Dance Competition (Konkurs Tańca w Mediolanie), realizowana w trybie on-line. Jest to konkurs taneczny dla artystów i artystek aktywnych w dziedzinie tańca klasycznego, neoklasycznego, charakterystycznego, modern, współczesnego, dyscyplin mieszanych (dopuszczalne zgłoszenia reprezentujące dowolny styl taneczny) i kompozycji choreograficznej (nagroda choreograficzna).

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Regulamin Konkursu Tańca w Mediolanie

Art. 1: Wydarzenie
Konkurs taneczny dla artystów i artystek aktywnych w dziedzinie tańca klasycznego, neoklasycznego, charakterystycznego, modern, współczesnego, dyscyplin mieszanych (dopuszczalne zgłoszenia reprezentujące dowolny styl taneczny) i kompozycji choreograficznej (nagroda choreograficzna). Organizatorem i promotorem wydarzenia jest EMMETRE EVENTI – Associazione Sportiva Dilettantistica ROSSOLAB, Via Varallino 31, Galliate (NO).

Wydarzenie odbędzie się w trybie on-line. Materiały audiowizualne należy nadsyłać w formie linku do plików zamieszczonych na platformie WE TRANSFER na adres: rossolab.eventi@gmail.com.

1 – Taniec klasyczny, neoklasyczny, charakterystyczny
2 – Taniec modern, współczesny, kompozycja choreograficzna
3 – Dyscypliny mieszane

Komisja egzaminacyjna składa się z sześcioosobowego jury oraz dwojga dyrektorów artystycznych (Mirella Rosso, Michele Olivieri).
Informacja o wręczeniu nagród zostanie podana na oficjalnej stronie FB Konkursu w niedzielę 30 października 2022 roku; wkrótce potem osoby uczestniczące w konkursie zostaną poinformowane o jego wynikach drogą mailowa. Dyplomy potwierdzające uczestnictwo i wygrane w konkursie (pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz nagrody/wyróżnienia specjalne) zostaną wysłane drogą  mailową, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19.

Konkurs jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich uczestników i uczestniczek, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych.

Art. 2: Uczestnicy i uczestniczki
1. Soliści i solistki, podzielone według kategorii wiekowych:
– Baby (w wieku od 6 do 8 lat)
– Under (w wieku od 9 do 12 lat)
– Junior (w wieku od 13 do 16 lat)
– Senior (powyżej 17 lat)

 1. duety, podzielone według kategorii wiekowych:
  – Baby (w wieku od 6 do 8 lat)
  – Under (w wieku od 9 do 12 lat)
  – Junior (w wieku od 13 do 16 lat)
  – Senior (powyżej 17 lat)
 2. Zespoły, podzielone według kategorii wiekowych:
  – Dziecko (w wieku od 6 do 8 lat)
  – Poniżej (w wieku od 9 do 12 lat)
  – Junior (w wieku od 13 do 16 lat)
  – Senior (powyżej 17 lat)

Maksymalny czas nagrania:
3 minuty – soliści i solistki, duety
6 minut – występy grupowe i kompozycje choreograficzne
(możliwe jest uzgodnienie zakresu tolerancji ze względów choreograficznych)

Art. 3: Rejestracja
Rejestracji można dokonać wypełniając odpowiedni po wypełnieniu odpowiedniego formularza. Formularz (zawierający zgody prawne), udostępniany drogą mailową przez sekretariat organizacyjny ASD RossoLab. W celu otrzymania formularza należy wysłać maila na adres: rossolab.eventi@gmail.com lub zadzwonić pod nr tel. +39 339 7421824.

Wypełniony formularz należy przesłać pocztą elektroniczną (z następującymi załącznikami; załączników nie należy przesyłać w formie zdjęć wykonanych telefonem):
1 – formularz rejestracyjny
2 – autoweryfikacja osób niepełnoletnich
3 – potwierdzenie wykonania przelewu bankowego
4 – lista uczestników i uczestników (w przypadku zespołów)
5 – kopia dowodu osobistego/dokumentu tożsamości każdego uczestnika/każdej uczestniczki;

NADESŁANA DOKUMENTACJA NIE PODLEGA ZWROTOWI.
Wszelkie oświadczenia i/lub korekty należy niezwłocznie przedstawić w formie pisemnej, za pośrednictwem poczty elektronicznej:
rossolab.eventi@gmail.com.

Rejestracja wiąże się z upoważnieniem do przetwarzania danych osobowych i wrażliwych, zgodnie z przepisami obowiązującego prawa (RODO 2016/679).

Art. 4: Miejsce wydarzenia
Wydarzenie odbędzie się w wersji on-line. Filmy otrzymane przez organizację zostaną umieszczone na prywatnym kanale, dostępnym wyłącznie dla osób tworzących zespół jury, które będą je oglądać w trybie streamingu, zgodnie z wszelkimi ewentualnymi obostrzeniami związanymi z COVID-19, w sposób umożliwiający dokonanie niezależnej oceny.

4.1. Termin rejestracji
Termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej, 5. edycji MILANO DANCE COMPETITION 2022 upływa 23 października 2022 roku.

4.2 Ogłoszenie wyników
Wyniki zostaną przekazane drogą mailową oraz ogłoszone wraz z publikacją nagrań trzech pierwszych miejsc, sklasyfikowanych na oficjalnej stronie FB konkursu. Filmy pozostałych osób/zespołów biorących udział w konkursie zostaną opublikowane w formie fragmentarycznej. Osoby, które nie chcą, aby ich nagranie zostało opublikowane na stronie FB konkursu, powinny złożyć stosowne zastrzeżenie podczas rejestracji. Organizator nie przewiduje transmisji live ani streamu dla publiczności. Uczestnicy i uczestniczki (na życzenie) mogą otrzymać drogą mailową wykaz głosów jury, dotyczących nadesłanej przez siebie prezentacji (zgodnie z ustawą o ochronie prywatności). Rejestracja w konkursie oznacza domyślną akceptację procedury oceny zgłoszeń.

UWAGA:
Zgłoszenia wraz z materiałami audiowizualnymi odpowiedniej jakości należy nadsyłać za pomocą platformy WE TRANSFER do 23 października 2022 roku. Nazwa każdego pliku audiowizualnego powinna być zgodna z tytułem prezentowanej choreografii.

Art. 5: Opłata rejestracyjna
Jednorazowa opłata rejestracyjna, niezależna od kategorii/dyscypliny wynosi odpowiednio:
20,00 € dla każdego ucznia/uczennicy (choreografia)
10,00 € za każdą dodatkową choreografię

Zgłoszenia nadesłane z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem zostaną objęte 10% zniżką.
UWAGA: Termin nadsyłania zgłoszeń (23 października 2022) jest terminem nieprzekraczalnym.

Opłaty rejestracyjne są bezzwrotne.
Płatności należy dokonać wyłącznie przelewem bankowym najpóźniej do 23 października 2022 roku.

Dane do przelewu:
Odbiorca: ROSSOLAB
Banca Popolare di Sondrio

IBAN:
Oddział:
BIC/SWIFT:
BIC/SWIFT SEDE:
IT24 L056 9650 2300 0000 7176 X79
127 MALPENSA 2000
POSOIT2106U
POSOIT22

Tytuł przelewu: MILANO DANCE COMPETITION 2022 (podać imię i nazwisko wykonawcy/wykonawczyni lub zespołu/duetu oraz nazwę Szkoły)

Art. 6: Upoważnienie i zwolnienie z odpowiedzialności
Podpisując formularz rejestracyjny, opiekun (lub rodzic) oświadcza, że wszystkie osoby, których jest opiekunem, dysponują sprawnością fizyczną niezbędną do praktykowania tańca, poświadczoną przez lekarza, a stosowne dokumentacja znajduje się w aktach organu/stowarzyszenia/zespołu i zostanie okazana na prośbę organizatora. Ponadto rodzic/opiekun oświadcza, że uczestnicy/uczestniczki konkursu, znajdujący/znajdujące się pod jego/jej opieką, są objęte polisą ubezpieczeniową od następstw nieszczęśliwych wypadków na i poza miejscem występu, przewidzianą przez regulamin organu/stowarzyszenia/zespołu, a także, że osoby niepełnoletnie uzyskały stosowne upoważnienie od rodziców lub opiekunów; ponadto rodzic/opiekun wyraża zgodę na swobodne i zgodne z działalnością statutową Rossolab ASD korzystanie zdjęć wykonanych podczas występu. Zapoznanie się z niniejszym Regulaminem Konkursowym jest równoznaczne z akceptacją jego treści bez zastrzeżeń. Podpis pod formularzem rejestracyjnym jest równoznaczny z udzieleniem Rossolab ASD zgodny na korzystanie z wizerunku osób biorących udział w wydarzeniu, bez ograniczeń czasowych i przestrzennych/

Art. 7: Jury
Mauro De Candia (choreograf, były dyrektor Departamentu Tańca i zespołu Państwowego Teatru w Osnabrück w Niemczech, obecny dyrektor ministerialnego kursu FormAzione Tersicore, festiwalu ApuliArteFestival i przewodniczący kapituły nagrody ApuliArte International Award).

Vincenzo Veneruso (były tancerz San Carlo Theater w Neapolu, choreograf i obecny główny tancerz Chicos Mambo, słynnego francuskiego zespołu kierowanego przez Philippe’a Lafeuille’a)

Petra Conti (była członkini Bawarskiego Baletu Państwowego w
Monachium; prima balerina Teatro alla Scala, główna tancerka Baletu Bostońskiego, obecna główna tancerka gościnna w Los Angeles Ballet)

Eris Nezha (były główny tancerz Teatro alla Scala, Boston
Ballet, Great Russian Ballet i Los Angeles Ballet, obecnie główny tancerz gościnny, producent, choreograf i coach)

Oliviero Bifulco (absolwent szkoły baletowej Teatro alla Scala, tancerz Opéra National de Bordeaux, finalista telewizyjnego talent show „Amici” Marii De Filippi, obecnie nauczyciel i choreograf).

Aja Jung (dyrektorka Festiwalu Tańca w Begrade i Narodowej Fundacji Tańca)

Michele Olivieri (krytyk, historyk tańca i baletu wpisany do Krajowego Rejestru Krytyków we Włoszech)

Mirella Rosso (choreografka telewizyjna, absolwentka programu Scala teacher dancer)

OPINIA JURY JEST BEZDYSKUSYJNA

System głosowania zostanie ustalony za pomocą głosów od 0 do 10, z
możliwością przyznania połowy punktu. Dopuszczalne są wyniki ex aequo. Ostateczna punktacja jury będzie wypadkową głosów i opinii osób zasiadających w komisji.

Art. 8: Nagrody
Pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii: dyplomy podpisane przez zespół jury MDC 2022

***

Nagroda dla najlepszego choreografa/choreografki: dyplom podpisany przez zespół jury MDC 2022

***

Największy, absolutny talent konkursu: dyplom podpisany przez zespół jury MDC 2022

***

Nagroda za najwyższą kulturę tańca:
dyplom podpisany przez Michele Olivieri

***

Wyróżnienia MDC 2022

SZKOLENIA
7-dniowy pobyt w szkole Balletto del Sud, prowadzonej przez Fredy’ego Franzuttiego, koordynowany przez Carlosa Montalvana;
7-dniowy pobyt w Delattre Dance Company (Moguncja, Niemcy), pod kierownictwem międzynarodowego choreografa Stephena Delattre;
Udział w Torino Danza d’Autunno 3 i 4 grudnia 2022 roku
(20% zniżki dla osób biorących udział w warsztatach mistrzowskich i 30% zniżki dla osób biorących udział w konkursie);
Stypendia pobytowe (50% i 100%) dla osób biorących udział w Międzynarodowym Konkursie Tańca GRAND PRIX DI NATALE (grudzień 2022)

***

Zapisy i filmy: do 23 października 2022 roku
Ogłoszenie nagród: 30 października 2022 roku

***

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/Rossolab/?ref=page_internal

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close