Krakowski Teatr Tańca zaprasza do udziału w Dance Communication Lab (DCL), którego opiekunem merytorycznym będzie Jakub Mędrzycki. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie w terminie od 17–21 września 2024 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 czerwca.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

DCL to przestrzeń wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Głównym celem spotkania jest poznanie się tancerek i tancerzy poprzez improwizację, która jest najbardziej ekspresyjnym i charakterystycznym procesem twórczym w tańcu współczesnym. Tematem przewodnim DCL będzie PRZESTRZEŃ.

DCL opiera się na demokratyzacji procesu twórczego, na współpracy wszystkich uczestników na równych zasadach. Opiekunem merytorycznym tegorocznej edycji DCL będzie Jakub Mędrzycki. Głównym celem Dance Communication Lab jest ułatwienie nawiązywania kontaktów między artystami tańca z różnych krajów i zapewnienie im odpowiedniego doświadczenia, które pomoże im rozwijać karierę na międzynarodowej scenie tanecznej.

Jakub Mędrzycki – tancerz i choreograf. Absolwent Akademii Artystycznej Codarts w Rotterdamie (NL). W latach 2015–2019 członek szwedzkiego teatru tańca Norrdans. Pracował z takimi choreografami i reżyserami jak: Jan Martens, Club Guy and Roni, Shahar Binyamini, Jo Stromgren, Fernando Melo, Shumpei Namoto, Yossi Berg & Odded Graf, Mari Carassco, Peter Svensson, Lenka Vagnerova, Mariusz Treliński. Występował w ponad trzydziestu krajach świata. Jakub jest twórcą kilkunastu spektakli realizowanych w Polsce, Niderlandach i Szwecji. Spektakl One hundred falls znalazł się w finale konkursu „Best off” na najlepsze produkcje niezależne. Współpracował również z teatrem La Monnaie w Brukseli, Bobbiloproduktion w Malmo, Teatrem Wielkim w Warszawie oraz Teatrem Rampa. W 2020 roku wraz z innymi twórcami stworzył kolektyw United Limbs zrzeszający różne środowiska artystyczne.

Aktualnie współpracuje z norweską grupą Jo Stromgren Kompani.

Dance Communication Lab jest skierowany do profesjonalistów i profesjonalistek tańca, tancerek, tancerzy, choreografek i choreografów, a także do praktyczek i praktyków działań ruchowych. Warsztaty będą twórczym spotkaniem niezależnych osób artystycznych, które podzielą się swoimi doświadczeniami, sposobami działania i narzędziami twórczymi.

Do udziału organizatorzy zapraszają osoby z Polski, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Rumunii i Szwecji.

Czas i miejsce DCL:

17 września 2024 – przyjazd

18–19 września 2024 – proces

20 września 2024 – pokaz

21 września 2024 – wyjazd

Miejsce: Cricoteka, Kraków

Organizator pokrywa:

  • zakwaterowanie na 4 doby (17–21 września 2024);
  • catering podczas pobytu
  • koszty podróży
  • honorarium za udział w pokazie (150 EUR)

Jak aplikować?  

Aplikacje można składać za pośrednictwem Formularza Google, uzupełniając następujące informacje:

– wykształcenie (ukończone studia, kursy i warsztaty);

– doświadczenie zawodowe;

– materiał wideo, który najlepiej reprezentuje pracę wnioskodawcy; należy podać link do materiału na dysku/YouTube/Vimeo.

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 czerwca przez formularz Google: https://forms.gle/83bfF632YVJthi156.

Wyniki otwartego naboru zostaną ogłoszone do 30 czerwca.

Zapytania można kierować na adres Krakowskiego Teatru Tańca – projekt Beyond Front@: krakowdancetheatre.bf@gmail.com.

Projekt jest realizowany w ramach Beyond Fronta: Bridging Periphery to projekt Kreatywnej Europy (2023–2026) stworzony przez Közép-Európa Táncszínház / Central Europe Dance Theatre, Bunker, Hrvatski institut za pokret i ples – HIPP, Krakowski Teatr Tańca, M STUDIO i Vitlycke – Centrum Sztuk Performatywnych w celu wspierania lokalnego rozwoju dziedzin tańca współczesnego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close