18 marca 2023 roku pod egidą Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca odbędzie się Śląski Dzień Tańca. Celem tej akcji jest promocja tańca wśród mieszkańców regionu – nie tylko jako formy aktywności fizycznej, ale również formy sztuki. Propozycje wydarzeń można zgłaszać poprzez formularz elektroniczny.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Śląski Dzień Tańca poprzez zgłoszone na niego wydarzenia ma na celu przedstawienie mieszkańcom aktualnej oferty tanecznej regionu oraz zainteresowanie ich tańcem jako sztuką i rozrywką.

W ramach akcji imprezy i spektakle otwarte odbędą się w instytucjach takich jak: Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice Miasto Ogrodów, Opera Śląska, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu i Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Śląski Dzień Tańca, organizowany 18 marca 2023 roku, będzie wydarzeniem poprzedzającym III Kongres Tańca, który rozpocznie się dzień później w Muzeum Śląskim w Katowicach i potrwa do 21 marca 2023 roku.

Nabór trwa do 10 marca 2023 roku, do godz. 23.59.

Więcej informacji na temat kongresu jest na stronie www.kongrestanca.pl.

Wybór Katowic jako miejsca III Kongresu Tańca nie jest przypadkowy. Śląsk ma zarówno wielkie tradycje, jak i ogromny potencjał teraźniejszy i przyszły, jeżeli chodzi o sztukę tańca we wszelkich przejawach, zarówno jeśli chodzi o stylistykę (taniec klasyczny, taniec ludowy, taniec współczesny), jak i formy działania (prezentacje artystyczne, edukacja, działania społeczne). Cieszę się, że uczestnicy Śląskiego Dnia Tańca będą mogli wziąć udział w wydarzeniach, które się będą na ten dzień składać – mówi Karol Urbański, zastępca dyrektora NIMiT.

Już dziś zapraszamy wszystkich do zgłaszania swoich wydarzeń w naborze, który ma charakter otwarty. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca będzie prowadził nabór uczestników na zgłoszone wydarzenia oraz promował je w przestrzeni publicznej. W celu zgłoszenia swojego wydarzenia należy wypełnić zamieszczony poniżej formularz. Regulamin znajduje się na dole strony.

O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca:

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Prowadzi takie projekty jak: Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, Przestrzenie Sztuki, Koryfeusz Muzyki Polskiej, PolandDances czy Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej. Zespół Instytutu codziennie dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą. Wszystkie zadania są finansowane w ramach działalności bieżącej Instytutu z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Strona internetowa: https://nimit.pl/

***

Koordynatorka wydarzenia: Ewelina Cieśla, e-mail: slaskidzientanca@nimit.pl
Kontakt dla mediów:
Agata Szymczak, e-mail: agata.szymczak@nimit.pl, nr tel.: +48 785 310 000
Agnieszka Wyszomirska, e-mail: agnieszka.wyszomirska@nimit.pl, nr tel.: +48  887 240 011

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close