Stowarzyszenie MOVIN’ ŁÓDŹ

Zdjęcie: Stowarzyszenie MOVIN’ ŁÓDŹ

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie MOVIN’ ŁÓDŹ powstało 16 grudnia 2010. Zrzesza środowisko twórców zajmujących się szeroko pojętym tańcem współczesnym, choreografów, tancerzy, pedagogów oraz menadżerów tańca: Pracownia Fizyczna, Teatr Tańca Pro, Teatr Tańca Alter, Grupa SkłAd, Ananda, contactimprovisation.eu (Szarobarwni Szamani), grupa KIJO, Łódź w Ruchu, oraz Fundacja Kino Tańca. W ramach działalności Stowarzyszenia kontynuowane jest współdziałanie na rzecz środowiska tańca, pozyskiwanie funduszy, realizacja wspólnych projektów i przedsięwzięć, wspieranie oraz promocja projektów poszczególnych podmiotów lub członków Stowarzyszenia.

MOVIN’ ŁÓDŹ zajmuje się promocją tańca współczesnego w Łodzi poprzez realizację i eksploatację spektakli, organizację warsztatów i innych wydarzeń edukacyjnych. Oprócz skupienia na rozwoju poszczególnych podmiotów i członków Stowarzyszenia poprzez umożliwienie im udziału w różnorodnych projektach, MOVIN’ ŁÓDŹ pragnie wzmocnić pozycję tańca współczesnego w Łodzi, a także promować dokonania łódzkich twórców w kraju i za granicą.

Celem Stowarzyszenia MOVIN’ ŁÓDŹ jest realizacja całorocznego programu tańca we wspólnej siedzibie. Stowarzyszenie zainicjowało i opracowało projekt utworzenia w Łodzi Centrum Tańca Współczesnego, które umożliwiłoby systematyczną pracę, regularne wystawianie spektakli, realizację projektów edukacyjnych i społecznych, intensywną promocję tańca, zapraszanie wybitnych twórców i pedagogów z kraju i zagranicy, a także rozwój lokalnego środowiska poprzez współpracę z artystami, teatrami i instytucjami z innych miast.

Stowarzyszenie tworzą:

Pracownia Fizyczna

Teatr Tańca Alter

Teatr Tańca Pro

Łódź w Ruchu

GrUpa Skład

Ananda

KIJO

fundacja kino tańca

contactimprovisation.eu

powiązane

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close