SUNDORA & DGENDU

Zdjęcie: SUNDORA & DGENDU

SUNDORA & DGENDU

Wersja do druku

Udostępnij

SUNDORA & DGENDU to zespół tańca współczesnego z siedzibą w Szwajcarii, założony w 2013 roku przez dwójkę niezależnych artystów i choreografów – Dorotę Łęcką i Géralda Duranda. Prace zespołu bazują na eksploracji możliwości fizycznych ludzkiego ciała oraz na jego zdolności do „mediacyjnego” przekazu. Poszukiwania choreografów są poświęcone zrozumieniu i poszerzaniu ludzkiego potencjału, który wyraża się poprzez obecność na scenie, kreatywność ruchu i jego percepcji poprzez widza.

Założyciele:

SUNDORA (Dorota Karolina Łęcka) – urodzona w Warszawie. Ukończyła Institute for Dance Arts w Linzu (Austria) z tytułem Bachelor i Master w dziedzinie tańca współczesnego i Movement Research. Pracowała na Węgrzech z MuTerminal i Company Gergye Krisztian, w Austrii z Rose Breuss/Cie.Off Verticality oraz z Editta Braun Company. Współpracowała z Jozefem Fručkiem i Lindą Kapetaneą z RootlessRoot Company oraz jako tancerka i asystentka Joe Altera w Joe Dance Group w San Diego (USA), gdzie również wykładała taniec współczesny na wydziale tańca SDSU. W 2011 rozpoczęła trwającą do dziś współpracę z Compagnie Linga w Szwajcarii. W 2013 razem z Géraldem Durand utworzyła własny zespół tańca współczesnego – Sundora & Dgendu.

DGENDU (Gérald Durand) – urodzony w Paryżu. Ukończył edukację taneczną, uzyskując dyplom tancerza Szkoły Baletowej przy Operze Paryskiej. Karierę zawodową rozpoczął u boku Maurice’a Béjarta w Béjart Ballet Lausanne, aby kontynuować ją w międzynarodowych zespołach: Company Conte Sconta we Włoszech, Company Gulbenkian w Portugalii, Stadttheater Basel i Stadttheater Bern w Szwajcarii oraz w renomowanym zespole Ballets de Monte-Carlo. W 2005 dołączył do Company Linga w Szwajcarii. W 2013, razem z Dorotą Łęcką, stworzył Sundora & Dgendu – własny zespół tańca współczesnego.

Prace:

Things That The Body Keeps Alive, 2018

Home, 2016

What If, 2015

La Veste, 2014

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close