Zakład Kulturalny

Zdjęcie: Zakład Kulturalny

Zakład Kulturalny

Wersja do druku

Udostępnij

Zakład Kulturalny to miejsce swobodnej pracy twórczej, otwarta scena dla artystów, jak również nowa przestrzeń edukacji artystycznej.

Główną ideą miejsca jest wspieranie niezależnych artystów, a tym samym wspieranie aktywności twórczej jednostki i jej kreatywności, dawanie narzędzi do samodzielnego rozwijania zdolności, samoświadomości, tworzenie warunków do indywidualnych poszukiwań oraz realizacji projektów.

Zakład powstał w 2019 roku w dawnym budynku hali przemysłowej, składa się z sali teatralnej wyposażonej w sprzęt sceniczny (oświetlenie, nagłośnienie, podłogę baletową, lustra), dwóch mniejszych pracowni: muzycznej i plastycznej oraz foyer (łącznie ok 500 m2). Prowadzi działalność związaną z realizacją spektakli, koncertów, warsztatów, wykładów, wystaw, jak również w zakresie edukacji z następujących dziedzin: tańca współczesnego, teatru, teatru tańca, rysunku, malarstwa, śpiewu, historii sztuki.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close