Ad Libitum+ SIC!: Koncert/Performance: m.in. Company Blu, POW Ensemble + MAGPIE – taniec

Zdjęcie: Ad Libitum+ SIC!: Koncert/Performance: m.in. Company Blu, POW Ensemble + MAGPIE – taniec

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach połączonych festiwali muzyki improwizowanej i improwizacji tańca  Ad Libitum +SIC! odbędzie się koncert Paola Pandolfo, Mieczysława Litwińskiego i Krzysztofa oraz performance taneczny Company Blu, inspirowany myślą filozoficzną  Deleuze’a i Guattariego  oraz koncert/performance POW Ensemble i MAGPIE.

koncert: Paolo Pandolfo – viola da gamba, Mieczysław Litwiński – głos, cytra, skrzypce, harmonium, tar, Krzysztof Knittel –  harfa midi, iPhone, laptop

performance: Company Blu: Alessandro Certini, Charlotte Zerbey – taniec, słowo, Steve Noble – perkusja

koncert/performance: POW Ensemble – Luc Houtkamp – saksofon, komputer, elektronika, Guy Harries – flet, komputer, Erik Bosgraaf – flety proste, Jacqueline Hamelink – wiolonczela, Rick Hendriks – sound design + MAGPIE – taniec

 

O performance Company Blue:

Piano di consistenze to spektakl inspirowany koncepcją filozoficzną Deleuze’a i Guattariego wyłożoną w ich dziele A Thousand Plateaus.

Moc i kruchość tańca i muzyki, bycie świadkiem witalności ciała kiedy myśl i dźwięk pragną być fizycznością, ciało zrozumiane w pełni tylko poprzez zmysłową percepcję.

 

taniec i choreografia: Charlotte Zerbey, Alessandro Certini

muzyka na żywo: Steve Noble

światło: Vincenzo Alterini

 

 O artystach Company Blu:

 

Company Blu z Florencji tworzy spektakle, które są zarówno skomponowanym i zdefiniowanym „produktem” jak i „procesem”. Wynikają ze współdziałania tancerzy, muzyków, artystów video/multimedialnych, zainteresowanych wspólnym aktem tworzenia wobec „kruchości i niepewności chwili”. Działania Company Blu wspierane są przez włoskie Ministerstwo Kultury i instytucje samorządowe...Grupa Company Blu  jest w Polsce po raz pierwszy

 

Alessandro Certini, improwizator teatru tańca, nauczyciel, debiutował w 1979 z zespołem Group-O Katie Duck. Od tego czasu pracuje nad warsztatem improwizacyjnym jak i choreograficznym łącząc w swych działaniach elementy tańca, teatru i muzyki.

 

Charlotte Zerbey, tancerka, wokalistka, nauczyciel. W swym ponad 25-letnim doświadczeniu łączy ekspresję ruchu, tańca i tekstu. Często koncertowała z muzykami, wykonując skomponowane przez siebie partytury.

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

CSW - Zamek Ujazdowski w Warszawie, Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close