Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC!

Zdjęcie: Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC!

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC! (od 2007), którego inicjatorką i dyrektorką artystyczną jest Ilona Trybuła, organizowany jest przez Fundację Kino Tańca Sonii Nieśpiałowskiej-Owczarek i Jacka Owczarka. Co roku gości najwybitniejszych przedstawicieli tanecznej improwizacji z Polski i świata, tj. Julyen Hamilton, David Zambrano, Magpie Dance Company wraz z Katie Duck, Makiko Ito, Daniel Lepkoff (improwizacja kontaktowa), Jacek Owczarek i Pracownia Fizyczna, a z warszawskich twórców – Rafał Dziemidok, Marysia Stokłosa i Dominik Strycharski, którzy współtworzą kolektyw Melba. Festiwal ma na celu popularyzację różnorodnych technik tańca improwizowanego. Służą temu spektakle powstające w czasie rzeczywistym – na oczach widzów – wraz z ofertą warsztatową. W roku 2010 po raz pierwszy dokonano połączenia dwóch wydarzeń skupionych wokół idei sztuki improwizowanej, SIC! i Festiwalu Muzyki Improwizowanej Ad libitum. (dyrektor: Krzysztof Knittel). Podczas edycji 2011 ta fuzja dwóch przenikających się dziedzin znalazła swoją kontynuację.

SIC! odbywał się w przestrzeni Teatru Wytwórnia, a ostatnio – w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej – Zamku Ujazdowskiego. Na cele warsztatowe wykorzystuje ośrodek kultury Centrum Łowicka.

powiązane

Ludzie

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close