Warszawa/VI Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC!: Ilona Trybuła/dj Lenar – „dd.mm.rrrr.”

Zdjęcie: Warszawa/VI Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC!: Ilona Trybuła/dj Lenar – „dd.mm.rrrr.”

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl dd.mm.rrrr. pomyślany jako film na żywo, z muzyką dj lenara, zdjęciami Lesława Dobruckiego i tańcem Ilony Trybuły, jest zapisem szczególnej obecności, bardzo wyrazistej, widzącej , słyszącej, uważnej, na wydarzenia, na to co jest, co następuje. Zajmuje się stanem ducha w rzeczywistości codziennej, stanem uważności, słuchania, zachwytu, związania z miejscem-przywiązania, bliskości, obcości, utraty.

Taniec bywa istnieniem tych stanów, bywa, że taniec właśnie dopełnia wiedzy na ten temat, w formie ,kształcie, napięciu, czasie, muzykalności –sensie. Taniec tu nie opisuje ani nie komentuje- szuka tej obecności ,tego ruchu , tej formy i tego stanu tańca, który należy do tematu . Bywa, że forma generuje temat.

Ilona Trybuła(taniec), dj Lenar(gramofony, komputer) Lesław Dobrucki(zdjęcia)

Ilona Trybuł: tancerka, choreograf, improwizator, nauczyciel. Zajmuje się współczesnym tańcem tańca. improwizowanym jako twórca niezależny. Konsekwentnie odkrywa i tworzy własny język Traktuje improwizację jako podstawową umiejętność tancerza oraz narzędzie do pełnej i nieskończonej aktywności twórczej i obecności na scenie .Prekursorka tańca improwizowanego w Polsce i edukacji przez improwizację. Stworzyła wiele spektakli improwizowanych, promuje i upowszechnia improwizację poprzez liczne projekty artystyczne i edukacyjne. Wykładowca przedmiotu Improwizacja na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie i w Szkole Aktorskiej H. i J. Machulskich.Twórca Festiwalu improwizacji Tańca SIC!, Studia Ciało, Kolektywu Melba, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010.

Marcin Lenarczyk (dj lenar): Pierwszy polski gramofonista awangardowy. Subiektywnie czerpie i szuka dźwięku w wszelkich gatunkach muzyki i fieldrecordingu. Grając korzysta z zestawu djskiego, loop stacji, płyt winylowych i komputera. Uczestniczył w projektach Paris Tetris, Deckonstrukcja, Beat to Eat, Sisters, Sofa.

W stylistyce wolnej improwizacji zagrał koncerty min z. Johnem Tilbury, Axelem Dornerem, Eddim Prevostem, Andrew Sharpley’em, Noelem Akchote czy Zdzisławem Piernikiem. Jako reżyser dźwięku realizuje projekty filmowe, głównie filmy dokumentalne.

Lesław Dobrucki: Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej A.Wajdy.

reżyser filmów dokumentalnych, animacji, autor oprawy programów telewizyjnych TVN i TVP.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: CSW - Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close