Ad libitum + SIC!: warsztaty improwizacji zespołowej

Zdjęcie: Ad libitum + SIC!: warsztaty improwizacji zespołowej

Wersja do druku

Udostępnij

 

Festiwal Ad Libitum + SIC! zaprasza na warsztaty improwizacji zespołowej  master class w dwóch, różnych odsłonach (18-20 października oraz 20-21 października). Pierwsze zajęcia poprowadzą przedstawiciele kolektywu Magpie Katie Duck(taniec) i Alfredo Genovesi (muzyka na żywo). Improwizacja przewidziana jest dla tancerzy, performerów muzyków. Po raz pierwszy do udziału w warsztatach zgłaszać się mogą trzech muzyków improwizujących, którzy będą mieli okazję wspólnego grania z Alfredo Genovesi. Osoby zainteresowane organizatorzy proszą  o dołączenie krótkiej informacji o sobie . Drugi cykl warsztatowy poprowadzi Alessandro Certini Współzałożyciel grupy Company Blu z Florencji, która zajmuje się improwizacją praktycznie i teoretycznie, jest improwizatorem teatru tańca oraz free improvisation.

Magpie:

Metoda Wypracowana przez Katie i Alfredo, dotyczy zależności między pracą mózgu i ciała, świadomości czasu i przestrzeni, w której ta relacja przybiera konkretne formy ruchu. Katie opracowała ćwiczenia , w których możemy obserwować  jak wzrok i słuch działają w koordynacji z mózgiem na ciało i ciało na mózg.  Stosując swoje rozległe doświadczenie w sztuce performensu wraz z ich zainteresowaniem postępami w dziedzinie neurologii, szukają w praktyce sposobów na bawienie się umysłem i percepcją .Podejmowanie świadomych decyzji i określenie swojej roli i miejsca w trakcie działania w grupie, to bardzo istotny element tej pracy.

Plan działań:

–   rozgrzewka (tancerze i muzycy)

–    kompozycja

–  sesja  improwizacyjna w kierunku kompozycji zespołowe/ muzyka taniec/współdziałanie/ performens

Centrum Łowicka, ul.Łowicka 21, Warszawa

Wtorek, 18.10.2011, godz.11-13

Środa, 19.10.2011, godz. 11-13

Czwartek, 20.10.2011, godz. 10-12

   Collective Narrative

Współzałożyciel grupy Company Blu z Florencji, która zajmuje się improwizacją praktycznie i teoretycznie, jest improwizatorem teatru tańca oraz free improvisation.

Praca  skoncentrowana będzie na tańcu improwizowanym jako akcie kolektywnym, na sposobie tworzenia tańca w którym każda indywidualna narracja będzie istnieć w relacji z innymi i będzie wspierać narrację innych. Będziemy praktykować i udoskonalać nasze umiejętności rozwijania pracy grupowej.

 

Centrum Łowicka, ul.Łowicka 21, Warszawa

Czwartek,20.10.2011,godz.13-16

Piątek,21.10.2011, godz.11-14

Company Blu – Alessandro Certini

 

Cena:

Pojedynczy  warsztat- 200pln

Obydwa warsztaty- 300pln

Płatność-  30 min. przed zajęciami

Informacje i zapisy:

splot2@op.pl

www.sic.waw.pl

www.ad-libitum.pl

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Centrum Łowicka w Warszawie, ul.Łowicka 21

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close