Warszawa/VI Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC!: Clemence Coconier, Kasper Teodor Toeplitz „Replis”

Zdjęcie: Warszawa/VI Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC!: Clemence Coconier, Kasper Teodor Toeplitz „Replis”

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Replis proponuje formę, na którą składa się tworzony w czasie rzeczywistym obraz tancerki, filmowanej w sposób szczególny i szczegółowy, muzyka, również tworzona na żywo oraz transformacja wizualna i graficzna. W wąskiej ramce obrazu minimalistyczna choreografia rozwija się w tym samym czasie , co obraz. Spektakl ten jest z pewnością wyzwaniem dla percepcji widza .


Replis: Clemence Coconier(taniec), Kasper Teodor Toeplitz( elektronika, komputer, kamera)

Clémence Coconnier: tancerka i choreografka, która jednakże ze szczególnym zainteresowaniem wykorzystuje trapez w swojej twórczości i poszukiwaniach. Współpracuje z artystami z innych dziedzin sztuki, w celu stworzenia narzędzia zgłębiającego tajniki ciała (np. trapez), jako środka intuicyjnego doświadczenia. Tak też postrzega spektakl – instalację zatytułowaną Vegrtie (Zawrót głowy, taniec na trapezie przy akompaniamencie gitary elektrycznej na festiwalu 100 Dessus Dessous – Parc de la Villette w Paryżu, 2007 r.), w której zapis choreografii, muzyki i światła znajduje odzwierciedlenie w przeciąganym do granic możliwości dźwięku i ruchu. Niezwykłe doznania dla ciała , płynące z pracy z grawitacją i lotu w powietrzu, skłoniły jądo szukaniaróżnych rodzajów ruchu w kontakcie z przestrzenią, ujętą w ramy fizycznych czy abstrakcyjnych ograniczeń. Współpracuje jako tłumacz z choreografką Myriam GourfinkRozdarty czas, Les temps tiraillés w Centrum Pompidou – wystawa Monumenta,Robak [Bestiole] 2011 r.,Powolne przeżuwanie [Une lente mastication ] 2011 r.

Kacper T. Toeplitz: kompozytor, muzyk, działający pomiędzy współczesną klasyką, muzyką noise i eksperymentalną muzyką elektroniczną. Pisze utwory na orkiestry symfoniczne, kwartety smyczkowe, organy , jest autorem wielu współczesnych oper, muzyki teatralnej , także dla tańca. Zdobywca wielu nagród ,m in.Besancon Festival -1 nagroda za kompozycję orkiestrową, 1 nagroda „opera autrement/Acanthes, rezydent Villa Medicis, Hors les Murs (NY) , grant Leonardo da Vinci(San Francisco) , Villa Kuojama ,AAD( Berlin).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: CSW - Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close